Z możliwości podróżowania pociągami wielu z nas nadal korzysta. Niektórzy okazjonalnie, a inni dość regularnie. Niezależnie jednak od tego czy w przedziale spędzamy długie godziny każdego miesiąca, tygodnia, a nawet dnia, czy wsiadamy do niego tylko raz na 10 lat – musimy wiedzieć, że w zakresie przygotowania do samej podróży wiele się zmieniło.
Jeśli planując swą podróż chcemy, aby przebiegła ona w miarę możliwości sprawnie i bez zbędnych problemów, warto odpowiednio się do niej przygotować. Po pierwsze należy ustalić połączenie, które będzie najlepszym w dotarciu do miejsca docelowego. Po drugie wybrać musimy klasę w której chcemy podróżować. Jeśli bowiem mamy większe wymagania i zależy nam na jak największym komforcie podróży, warto zarezerwować miejsce w przedziale klasy pierwszej. O ile oczywiście jest taka możliwość. Jest ona oczywiście znacznie bardziej komfortowa w swych warunkach, niż klasa druga. Zapewnia nie tylko ogrzewane przedziały w okresie zimowym, ale również więcej miejsca. Po trzecie, lecz w zasadzie najważniejsze – bilet! Nie zapominajmy o jego rezerwacji lub zakupie bezpośrednio przed wyjazdem.
Serwis biletów kolejowych www.kup.biletyregionalne.pl największego operatora przejazdów pociągami w Polsce – POLREGIO to miejsce w którym bez wychodzenia z domu możemy zapoznać się ze wszystkimi ważnymi dla nas informacjami na temat połączeń i cen biletów. Zarezerwowany bilet można kupić w formie jednorazowej lub do wielokrotnego użytku – tak zwane bilety okresowe.
Internetowy System Sprzedaży IPR cieszy się coraz większą popularnością. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, sukcesywnie wzbogaca swą ofertę o kolejne bardzo praktyczne funkcje. Już dziś dzięki niemu podróżujący mogą nie tylko kupować bilety na wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych, nawet te z przesiadkami, ale również nie martwić się drukowaniem biletu. Wystarczy pokazać go na ekranie telefonu. Jest to duże udogodnienie choćby dla tych ludzi, którzy po prostu nie mają w domach drukarek. Dzięki biletom w urządzeniach mobilnych nie muszą zawracać sobie tym głowy i szukać miejsca w którym na szybko ktoś wydrukuje im potrzebny papier.
Poza tym możliwość zarezerwowania biletu przez Internet, to także gwarancja tego, że w podróż w ogóle wyruszymy. To również zaoszczędzony czas. W przypadku klasycznego zakupu biletu w kasie dworcowej, musimy przecież zjawić się na miejscu odpowiednio wcześniej. Szczególnie latem w okresie wakacyjnym czekają nas tam naprawdę długie kolejki, które wymagają pojawienia się na dworcu dużo przed odjazdem pociągu. Przy internetowej rezerwacji ten problem mamy z głowy. Wystarczy, że zdążymy na godzinę o której rusza pociąg.
Dzięki IPR możemy zakupić cały szereg biletów. Najczęściej oczywiście sprzedawane są bilety jednorazowe. Te według taryfy razem i taryfy podstawowej, jak i te z zastosowaniem kolejnych ulg. Podobnie sytuacja ma się z biletami okresowymi. Tutaj do wyboru są bilety okresowe odcinkowe tygodniowe i kwartalne według taryfy podstawowej i taryfy razem oraz bilety okresowe odcinkowe miesięczne według taryfy podstawowej. Bilety według ofert specjalnych i pozataryfowych to z kolei bilety lubartowskie, bilety olkuskie, bilety świętokrzyskie, bilety sądeckie czy bilety czasowe i strefowe.
W szczególności dla osób starszych, tych bez dostępu do Internetu lub nieobeznanych w zakupach internetowych powstały również saloniki prasowe, które umożliwiają stacjonarny zakup biletu. Takich punktów jest około 900 i są dopełnieniem internetowej sprzedaży. Zlokalizowane w całym kraju, rocznie obsługują około 70 milionów klientów. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa dostępność oferty POLREGIO i zostało z wielką aprobatą przyjęte przez podróżujących.
Dzięki IPR podróżujący oszczędza swój czas – nie musi bowiem zjawiać się sporo wcześniej na dworcu, by zdążyć z zakupem biletu. Poza tym nie przejmuje się również jego drukowaniem. Mimo, że bilet kupiony został w tak zwanej wirtualnej kasie, o jego ważności świadczy już samo okazanie go na ekranie telefonu czy tabletu. Te dwie kwestie, to z pewnością największe korzyści płynące z IPR.